Hakkımızda

Teknik Glass 2002 yılında ticari taşıt donanım sektörünün öncü ve geleneksel markaları olan Teknik Makina ve Cleff GmbH ortak girişimi ile Cleff Teknik adı altında İstanbul'da kurulmuştur.

2013 yılında Teknik Glass olarak adı değiştirilen ve tüm haklarının Teknik Makina' ya devri gerçekleşen ortak girişimin günümüzde müşterilerine sunduğu,

  • Klapeli Pencereler,
  • Sürgülü Pencereler,
  • Flush Pencereler,
  • Elektrikli ve Manuel Şoför Pencereleri,
  • Acil Çıkış Pencerelerinden,
c-users-ibrahim-cingu-desktop-gecici-tg-hakkimizda_5

meydana gelen geniş ürün gamı ile müşteri beklentilerini,  prototip, seri ürün ve müşteri özel isteklerini  en yetkin düzeyde karşılayarak gerçekleştirmektedir.

Teknik Glass, 2018 yılı itibari ile Kocaeli/Gebze mevkiindeki 15.000 m2 genel yerleşim alanı içerisinde 8.000 m2 üretim ve ambar alanlarına sahip yerleşiminde, Dünya’nın en önde gelen otobüs markaları ile değer yaratmayı sürdürmektedir.

Nihai müşteri portföyü Türkiye ve Avrupa’nın çeşitli ülkeleri yanı sıra Amerika Birleşik Devlet’lerine kadar uzanan  Teknik Glass’ın  ürünleri Dünya’nın en önde gelen otomotiv markaları tarafından tercih edilmektedir.


Misyon

Teknik Glass misyonunu, küresel ölçekte faaliyet gösteren ticari taşıt üreticilerinin, araç pencere ve donanımlarını, müşteri ve tedarikçi iş birliği ile, yenilikçi ve fark yaratan ürünler olarak tasarlamak ve üretmek olarak görmektedir.


Strateji

Teknik Glass’ın stratejik konumlandırması; misyonunu, tasarım ve üretim derinliğini optimum seviyede gerçekleştirecek şekilde, temel yetkinliklerini etkinleştirerek, yenilikçi ve kalitatif düzeyde en talepkâr küresel oyuncuların gerekliliklerini karşılayarak mobilite pazarlarında sürdürülebilir karlılıkta büyüyerek, gerçekleştirmektedir.

Müşteri ve tedarikçileri ile etkin iş birliğini birinci öncelik sayan Teknik Glass, projelerin henüz konsept aşamalarında tüm değer zinciri üzerindeki koordinasyon rolünü üstlenmekte, ürün ve hizmet gerekliliklerini ayrıntılarıyla tanımlayıp, kalite kapıları ile sürekli izleyerek proje olgunluk seviyelerini her aşamada şeffaf hale getirip yönetmektedir.

Teknik Glass iş süreçlerini Kalite ve Çevre Politikalarına uygun bir şekilde IATF 16949:2016, ISO 9001:2015, ISO 14001: 2015 ve ISO 45001 temelinde gerçekleştirmek ve müşteri standartlarını Teknik Glass bünyesine kazandırıp süreç ve ürünlerini sürekli iyileştirmektedir. Müşteriler tarafından gelen yeni yönetimsel ve teknolojik talepler ile yetkinliklerini özgünleştiren Teknik Glass rekabet gücünü hem mevcut pazarlarda arttırmakta hem geleceğin pazarlarına şimdiden yatırım yapmaktadır.


Vizyon

Temel Yetkinliklerine ilave ihtisaslaştırma kazandırmak için kendini rekabet bakımından daha özgün  ve yetkin konumlamak için yapıştırma standartları DIN 6701 ve yeni sertifikalandırılmış DIN 2304 çerçevesinde yapıştırma yetkinliğini Benchmark seviyesine taşımak,

Temel süreçlerini delege etmemek ve müşterilere konsept aşaması itibari ile sürekli iyileştirilen en rekabetçi ürün ve hizmetleri sunmak,

Kilit tedarik süreçlerinde Dual-Tedarik ilkelerini uygulamaya almak ve en iyi alt tedarikçiler ile ortak iş yapmak ve müşterilerimize kesintisiz ikmali enformasyon, ürün ve hizmet bazında gerçekleştirmektir.